Beta-Alanina Carnogen

Beta Alanina Carnogen

Wytrzymałość
Opakowanie
  • 400g

Carnogen to dobrze przyswajalna beta alanina opracowana przez Genius Nutrition. Bazujemy na surowcu najwyższej jakości, dlatego w pewnością docenisz nasz produkt.

Właściwości produktu

  • doskonale przyswajalna beta alanina
  • pomaga przy wysiłku o dużej intensywności
  • warunkuje metabolizm energetyczny białek i glikogenu
  • przyczynia się do niwelowania zmęczenia mięśniowego
85,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

Genius™ CarnoGEN to beta alanina farmaceutycznej jakości, badana pod kątem najwyższej czystości i potencjału, którą uzyskano w oparciu o ostatnie technologie produkcji, wg belgijskich standardów i systemu jakości NanoPure™.

Beta alanina jest aminokwasem, który łącząc się z histydyną, tworzy karnozynę. Histydyna występuje w organizmie w wystarczająco dużych ilościach, ponieważ dostarczana jest na co dzień wraz z żywnością bogatą w białko
. W związku z tym, suplementacja beta alaniną może nasilać syntezę karnozyny - kluczowego aminokwasu przy intensywnym wysiłku fizycznym.

Podstawową rolą karnozyny jest redukcja i równoważenie mięśniowych jonów wodorowych. Zapobiega to obniżaniu pH i zakwaszenia mięśni. Zakwaszenie mięśni prowadzi do szybkiego zmęczenia oraz wywołuje ból i uczucie pieczenia. To także przyczyna niewydolności mięśniowej i wyczerpania mięśni po intensywnym treningu.
Trójfosforan adenozyny (ATP) jest nośnikiem energetycznym potrzebnym komórce do przechowywania i konwersji energii komórkowej do potrzeb metabolicznych. W środowisku kwaśnym energia dysocjowana przez ATP jest ograniczona. W związku z powyższym, obniżenie pH mięśni jest istotnym czynnikiem warunkującym dobrą wydolność i siłę. W tej sytuacji pomocna może być beta alanina.

SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 1/3 miarki (2.5g) wymieszać w 150ml wody i spożywać 10 minut przed treningiem. Nie przekraczać 1 miarki dziennie.

TEAM GENIUS™ RADZI

Beta alanina spożywana przed treningiem może wywołać lekki efekt stymulujący na mięśnie, jednak istotą suplementacji beta alaniną jest wysycenie nią organizmu. Następuje to po okresie regularnego spożywania porcji ok. 2.5-7g dziennie przez minimum 1-2 miesiące. Efekty będą długotrwałe, ponieważ stężenie beta alaniny w organizmie spada bardzo powoli. Optymalnie, polecamy stosować beta alaninę w dwóch porcjach 2.5g (1/3 miarki): przed treningiem oraz w innej porze dnia.

Suplementacja beta alaniny może powodować spadek poziomu tauryny - innego ważnego aminokwasu, dlatego sugerujemy równoległą suplementację tauryną, w celu uniknięcia skutków ubocznych jej niedoborów.

SKŁAD

beta alanina (CarnoGEN™), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca)

tabela składu

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.