Creatine Monohydrate

Monohydrat Kreatyny

Strona główna
Opakowanie
  • 400g

Przetestowane przez naszych technologów, najbardziej efektywne połączenie monohydratu kreatyny z chelatem magnezowym kreatyny.

Właściwości produktu

  • przyczynia się do wzrostu siły mięśniowej
  • wspomaga syntezę białek
  • może poprawiać regenerację
  • warunkuje właściwe odżywienie komórek mięśniowych
79,00 zł
Brutto
Ilość
× Chwilowo niedostępny

Genius™ iCreatine to kreatyna farmaceutycznej jakości, badana pod kątem najwyższej czystości i potencjału, którą uzyskano w oparciu o ostatnie technologie produkcji, wg belgijskich standardów i systemu jakości NanoPure™. Formuła zawiera dwie formy kreatyny: popularny i najbardziej przebadany monohydrat kreatyny oraz chelat magnezowy kreatyny - relatywnie nowa forma na rynku (kreatyna związana z cząsteczką magnezu), którą organizm przyswaja poprzez inne, wydajne szlaki metaboliczne. Technolodzy Genius Nutrition™ mając na celu stworzenie najbardziej efektywnego suplementu kreatynowego, postanowili połączyć właśnie te dwie formy kreatyny - tak by zmaksymalizować stopień absorpcji i aktywności biologicznej.

SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 1 miarka (5g) 1-2 razy dziennie, wymieszać w 200ml wody i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

TEAM GENIUS™ RADZI

Nie ma jednoznacznych badań, które dałyby odpowiedź na pytanie jaka dawka kreatyny byłaby idealna dla osoby trenującej. Przeprowadzono natomiast wiele testów na zawodowych sportowcach, które sugerują, że najefektywniejszym rozwiązaniem jest dostosowanie porcji dziennej do indywidualnej masy ciała. W tę myśl przyjmuje się, że kreatyna powinna być stosowana w ilości 1g na każde 10kg masy ciała dziennie.


Najważniejszym aspektem jest jednak timing. Proponujemy rozbić porcję dzienną na 2 mniejsze dawki: stosujemy 1 dawkę na czczo po obudzeniu, minimum 20 minut przed śniadaniem, ponieważ kreatyna lepiej wchłonie się na pusty żołądek. Drugą i ostatnią porcję polecamy stosować bezpośrednio po treningu. Organizm wykazuje wówczas najlepszą absorpcję składników odżywczych, a kreatyna spożyta w tym okresie przyczyni się do odbudowy ATP - podstawowego nośnika energii, którego rezerwy po treningu są przeważnie wyczerpane. W dni beztreningowe przyjmujemy drugą dawkę po południu, między posiłkami.

W celu zwiększenia przyswajalności kreatyny, poleca się przyjmować ją w połączeniu z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym. Takie węglowodany podnoszą szybko poziom glukozy, co z kolej powoduje wyrzut insuliny, wydzielanej przez organizm w celu regulowania poziomu cukru we krwi. To właśnie insulina pomaga transportować kreatynę do komórek mięśniowych, dlatego popij porcję np. sokiem z winogron lub wymieszaj z odżywką typu carbo, pod warunkiem, że składa się w większości z cukrów prostych. Uważa się również, że kreatyna może być lepiej wykorzystywana w obecności białka, dlatego łączenie z odżywką białkową może dać dodatkowe korzyści. Unikaj błonnika i tłuszczy, które zatrzymają kreatynę na długo w układzie trawiennym i spowodują utratę jej aktywności biologicznej.
oraz bezpośrednio po treningu w celu odbudowy ATP, organizm wykazuje wtedy najlepszą absorpcję substancji odżywczych.

Faza nasycenia to metoda suplementacji kreatyną, polegająca na spożywaniu większych niż porcji (np. 20g dziennie) przez pierwsze 2 tygodnie stosowania. Nie wpływa ona w żadnym stopniu na zwiększenie efektów, a jedynie może przyspieszać wysycenie komórek mięśniowych kreatyną. Biorąc pod uwagę większe obciążenie nerek i retencję wody - przeanalizuj czy chciałbyś przyspieszyć efekty wynikające ze stosowania kreatyny oraz czy jest to sposób stosowania dla Ciebie.

SKŁAD


mikronizowany monohydrat kreatyny (CreaHydrate™)

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.