iCarnitine

iCarnitine

Strona główna
Opakowanie
  • 90 kaps.

Dopracowany w każdym szczególe wieloskładnikowy spalacz na bazie l-karnityny, przeznaczony dla wytrzymałościowców.

Właściwości produktu

  • pomaga czerpać energię z tłuszczy
  • polecany do treningów wytrzymałościowych
  • może hamować katabolizm i poprawiać regenerację
  • pomaga utrzymywać wysoką wydolność fizyczną
69,00 zł
Brutto
Ilość
× Chwilowo niedostępny

Icarnitine-certificateeees.png

Genius™ Nutrition prezentuje iCarnitine™ - zupełnie nową, jedyną taką formułę z l-karnityną, opracowaną by zapewnić maksymalny efekt dla Twojego organizmu. Sposób działania iCarnitine™ polega na specyficznym mechanizmie spalania tłuszczu, poprzez wspomaganie transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów - komórek, które wykorzystywane są do produkcji energii w organizmie. Głównym składnikiem czynnym preparatu jest aminokwas l-karnityna. Podniesienie poziomu karnityny w tkance mięśniowej może wspomagać proces spalania tłuszczu, ponieważ organizm staje się wówczas wydajniejszy w przetwarzaniu kwasów tłuszczowych, jako źródła energii. W przypadku sportów wytrzymałościowych - ze względu na ich charakter - mięśnie narażone są często na utratę rezerw glikogenu. Wysoki poziom karnityny może przyczyniać się do ochrony tych rezerw, a ponadto oczyszczać tkankę mięśniową z kwasu mlekowego. Zmniejszone stężenie kwasu mlekowego w mięśniach prowadzi do opóźnienia uczucia zmęczenia i skurczów mięśni, ponieważ w efekcie zwiększony dopływ krwi obwodowej powoduje lepszą absorpcję tlenu i prowadzi do większej produkcji energii podczas ćwiczeń aerobowych. W porcji zawarto 1000 mg najwyższej jakości fermentowanej leucyny, uzyskanej z alg morskich - jeden z aminokwasów rozgałęzionych (BCAA). Jako że iCarnitine™ może zwiększać metabolizm BCAA do glukozy, połączenie to może wspomagać tym samym ochronę glikogenu i białek mięśniowych przed rozpadem. iCarnitine™ przyczynia się również do usprawniania usuwania amoniaku z komórek mięśniowych i jego detoksykacji - to również istotna kwestia warunkująca wydolność w sportach wytrzymałościowych. W celu spotęgowania i uzupełnienia spektrum działania formułę uzupełniono dodatkiem witamin (C,B2,B6), ekstraktem herbaty Pu-erh oraz ketonami malin - składnikami działającymi w synergicznie

SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 3 kapsułki dziennie - 1 kapsułka rano, 2 kapsułki po południu / alternatywnie 3 kapsułki po treningu

TEAM GENIUS™ RADZI

Najbardziej istotną kwestią przy suplementacji l-karnityną są węglowodany. Jedyną skuteczną metodą wysycenia mięśni l-karnityną (a przecież na tym nam zależy) jest spożycie właściwej porcji węglowodanów w odpowiednim momencie, względem spożycia porcji l-karnityny. L-karnityna bowiem wchłania się do mięśni przy wykorzystaniu insuliny - hormonu który wydziela się, gdy poziom glukozy we krwi wzrasta. Ostatnie badania sugerują, że aby karnityna dostała się do komórek mięśniowych, poziom insuliny musi być dostatecznie wysoki. Polecamy zatem stosować każdą porcję iCarnitine™ bezpośrednio przed posiłkiem bogatym w 30-40g węglowodanów o indeksie glikemicznym >50. Dobrze sprawdza się stosowanie 3 kapsułek przed posiłkiem potreningowym, w trakcie tzw. okna anabolicznego, czyli okresu występującego po wysiłku, w którym zachodzi podwyższona wchłanialność składników pokarmowych.

SKŁAD

l-karnityna, l-leucyna, ekstrakt z herbaty Pu-erh, ketony malin, witamina C, witamina B6, witamina B12, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki).

tabela składu

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.