HMB-HD

HMB-HD

Regeneracja
Opakowanie
  • 90 kaps.

Suplement diety skuteczny w leczeniu degradacji mięśni spowodowanej treningami specyficznymi dla sportów siłowych

Właściwości produktu

  • Wspomaga syntezę białek mięśniowych
  • Wspomaga siłę mięśni
  • Hamuje degradację masy mięśniowej w każdym wieku
  • Zmniejsza gorączkę mięśniową
69,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

Kwas 3-hydroksy-3-metylomasłowy (HMB) obok kreatyny, jest jednym z suplementów, który spotkał się z dużym zainteresowaniem badaczy. Według badań HMB jest skuteczny w leczeniu degradacji mięśni spowodowanej treningami specyficznymi dla sportów siłowych (szczególnie dla początkujących lub powracających po przerwie, ale także dla doświadczonych sportowców).

HMB jest metabolitem aminokwasu leucyny, który wraz z innymi metabolitami wykazuje działanie anaboliczne i antykataboliczne. Jednak zawartość HMB w leucynie to niecałe 5%, dla uzyskania większych dawek HMB potrzebna jest dodatkowa suplementacja.

Suplement HMB stworzony przez Genius już od pierwszego podania działa antykatabolicznie. HMB-HD nie jest boosterem testosteronu, ale antykatabolem. Będziesz wiedział, że działa nie tyle tak, jak czujesz, ale raczej tak, jak nie czujesz: nie czujesz się ściśnięty, osłabiony wysiłkiem. Dla tych, którzy przez lata intensywnie trenowali, a potem nagle przestali, fakt, że czują się mniej wyczerpani na siłowni, jest korzystny dla rozwoju i utrzymania mięśni uzyskanych tak dużym wysiłkiem.

HMB-HD jest również silnym sprzymierzeńcem w rygorystycznych dietach poprzedzających zawody fitness i kulturystyczne, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty mięśni.

Warto zauważyć, że HMB-HD znacznie zmniejsza markery uszkodzenia tkanki mięśniowej (głównie kinazę kreatynową i dehydrogenazę mleczanową) oraz zmniejsza stan zapalny. HMB-HD przyczynia się do szybszej regeneracji po treningu siłowym, który wymaga ciągłego wysiłku i jest korzystny w sportach wytrzymałościowych – lekkiej atletyce, wioślarstwie, kolarstwie, a zwłaszcza sportach walki.

Według badań HMB pośrednio przyczynia się do rozwoju masy mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej. HMB wpływa na wydzielanie insuliny, co pomaga w tworzeniu środowiska anabolicznego.

Trzeba też powiedzieć, że utrata masy mięśniowej jest nieuniknioną konsekwencją starzenia się. Jeśli więc nie jesteś już młody, możesz polegać na HMB-HD, aby utrzymać zdrową masę mięśniową.

Istnieje coraz więcej dowodów na poparcie skuteczności HMB jako suplementu diety w ograniczaniu, a nawet odwracaniu procesów utraty masy mięśniowej, upośledzenia funkcji i siły mięśni, które występują w chorobach związanych z hiperkatabolizmem lub u zdrowych osób dorosłych.

Wykazano, że w połączeniu z odpowiednią aktywnością fizyczną, podawanie 3 g HMB dziennie doprowadziło do wzmocnienia prawidłowego przyrostu mięśni w wyniku treningu. Zaobserwowano również pozytywne efekty w zakresie rozwoju siły i masy mięśniowej, zmniejszenia uszkodzeń mięśni szkieletowych w wyniku treningu oraz przyspieszonej regeneracji po treningu o wysokiej intensywności.

Zobaczysz, jakie ma wyniki, jeśli będziesz mocno ciągnął na siłowni. HMB pomaga Ci podnieść więcej, nawet jeśli masz gorączkę mięśniową!

Według ograniczonych badań klinicznych suplementy HMB mogą również poprawić wydajność i wydolność aerobową w połączeniu z treningiem intensywnym (HIIT).SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 2 kapsułki 30 minut przed treningiem, popij dużą szklanką wody. W dni beztreningowe stosuj 2 kapsułki rano, po śniadaniu.


SKŁADNIKI

HMB (Maślan beta-hydroksy-beta-metylu), stearynian magnezu (stabilizator), dwutlenek tytanu (stabilizator), kapsułka z czystej żelatyny, dwutlenek tytanu (barwnik).

Informacja żywieniowa 2 kapsułki
HMB 1000 mg

zalecane dzienne spożycie nie ustalone

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.