EnzyFuse

EnzyFuse

Genius Nutrition

Suplement wspomagający absorbcję białka, węglowodanów i tłuszczy przez organizm. Kompleks enzymów trawiennych w wygodnej formie tabletek.

64,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

Chociaż tego nie odczuwamy, enzymy odgrywają zasadniczą rolę w prawie wszystkich reakcjach w ludzkim ciele. Wspomagają transport cząsteczek, procesy metaboliczne, trawienie pokarmów i wchłanianie składników odżywczych. W rzeczywistości jedną z głównych funkcji enzymów trawiennych jest rozkład substancji odżywczych, dzięki czemu mogą one być wchłaniane do krwioobiegu i wykorzystywane w wielu komórkach organizmu.

ABSORBCJA BIAŁKA

Wchłanianie białka odbywa się za pomocą enzymu zwanego proteazą. Ponieważ białka są podstawowymi jednostkami wszystkich komórek, tkanek i hormonów w organizmie, proteaza ma szczególne znaczenie dla wzrostu i rozwoju. Proteaza trawi wiązania peptydowe z cząsteczek białka. Odszczepiając je, uwalniane są aminokwasy, które są następnie absorbowane do krwioobiegu i wykorzystywane do tworzenia białek.

WYKORZYSTANIE WĘGLOWODANÓW

Bez enzymu zwanego amylazą organizm nie może skutecznie wchłaniać węglowodanów. Węglkowodany są głównym źródłem energii dla ciała. Gdy węglowodany są spożywane, amylaza jest wydzielana przez gruczoły ślinowe i trzustkowe. Enzym ten rozkłada węglowodany w proste cząsteczki cukru, takie jak glukoza, które są wchłaniane do krwioobiegu.

ROZKŁAD TŁUSZCZY

Lipaza jest enzymem o kluczowej roli w prawidłowym wchłanianiu tłuszczu w żywności. Enzym ten jest wydzielany głównie przez trzustkę, ale jest wytwarzany w niewielkich ilościach w jamie ustnej i żołądku. Kiedy tłuszcz jest spożywany, wydzielana przez wątrobę kulka filtruje cząsteczki tłuszczu i rozkłada je na bardzo małe cząstki. Lipaza rozkłada małe cząsteczki, w wyniku czego powstają kwasy tłuszczowe i glicerol. Substancje odżywcze są następnie wchłaniane do krwi i transportowane do komórek, w których są używane lub przechowywane. W organizmie tłuszcze przyczyniają się do wchłaniania witamin A, D, E i K i tworzą warstwę ochronną dla narządów wewnętrznych. Czasami, gdy ilość węglowodanów w organizmie spada, tłuszcz jest również źródłem energii dla niego.

A CO, GDYBY ENZYMÓW BRAKOWAŁO?

Braki któregokolwiek z enzymów trawiennych mogą spowodować niedobór składników odżywczych. Enzymy trawienne są przeznaczone do rozkładania substancji odżywczych na mniejsze cząsteczki, łatwiejsze do wykorzystania przez organizm. W sytuacji braku trawienia, substancje odżywcze nie mogą zostać wchłonięte do krwioobiegu w ich naturalnej postaci. Jeśli brakuje enzymu trawiennego, organizm nie może prawidłowo wchłonąć substancji odżywczej, którą rozkłada. Może to prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, od niewielkich objawów po ciężką chorobę. W takich przypadkach, dla prawidłowej absorpcji składników odżywczych, może być konieczne podawanie suplementów enzymatycznych.


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 1 tabletka dziennie, po głównym posiłku w ciągu dnia.


SKŁADNIKI

Kompleks enzymów Digezyme®, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu.

Tabela składu

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.