iBCAA kapsułki

iBCAA kapsułki

Genius Nutrition

Jedyne naturalne aminokwasy rozgałęzione w kapsułkach, uzyskane ze spiruliny w technologii NanoPure™. Wysoka przyswajalność i aktywność biologiczna.

Właściwości produktu

  • naturalne, fermentowane BCAA ze spiruliny
  • wygodna w stosowaniu forma kapsułek
  • regeneruje mięśnie i hamuje katabolizm
  • wspomaga wytrzymałość mięśniową
92,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

Genius™ Nutrition przedstawia iBCAA™ - owoc innowacyjnych metod pozyskiwania aminokwasów rozgałęzionych - NanoPure™. BCAA w fermentowanej formie, pochodzące ze spiruliny - algi morskiej, przyczyniają się do poprawy wydolności oraz regeneracji mięśniowej w sposób szczególny. Maksymalna jakość oznacza ogromną różnicę w przyswajalności, działaniu i efekcie końcowym. iBCAA™ to połączenie trzech aminokwasów: leucyny, izoleucyny i waliny, które stanowią około 40% suchej masy mięśniowej człowieka. Są potrzebne do utrzymania równowagi azotu w organizmie podczas sytuacji stresowych dla organizmu: np. diety z deficytem kalorycznym, ciężkich ćwiczeń lub urazów. Wiadomo, że aminokwasy rozgałęzione stymulują silne działanie anaboliczne, wpływają na wydajność, zwiększają gospodarkę azotową i przyczyniają się do zwiększenia beztłuszczowej masy ciała. Muszą być dostarczane z zewnętrznego źródła, ponieważ organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytwarzać.

Czy wiesz, że istnieje wiele metod syntetyzowania aminokwasów rozgałęzionych? Produkty różnią się pod względem proporcji poszczególnych aminokwasów oraz zawartych w nich dodatków, ale tak naprawdę kluczowe znaczenie ma jakość samych aminokwasów. Najczęstszą metodą produkcji BCAA jest proces wielogodzinnej hydrolizy kaczych piór, ludzkich włosów lub skóry zwierzęcej, przy użyciu silnych kwasów i wysokiej temperatury. W skutek tego procesu otrzymane hydrolizaty aminokwasowe poddaje się filtrowaniu, suszeniu i rafinacji, w celu uczynienia ich zdatnymi do konsumpcji w formie odżywki. To metoda produkcji znacznej większości produktów BCAA na rynku, ze względu na dobrą dostępność surowców, niskie koszty i nieskomplikowany proces produkcyjny. Często zdarza się, że produkt finalny jest zanieczyszczony alergenami i mikrotoksynami.

Inną, mniej popularną i bardziej kosztowną metodą otrzymywania BCAA jest kontrolowany proces fermentacji bakterii w laboratorium farmaceutycznym. W takim procesie nie używa się surowców pochodzenia zwierzęcego, nie stosuje się chemikaliów i wysokich temperatur. Efektem jest produkt finalny o wysokiej wartości odżywczej, pozbawiony alergenów.

Genius Nutrition™ używa wyłącznie aminokwasów otrzymanych w wyniku fermentacji. Ponadto, dbamy o najwyższą jakość surowca, z którego je uzyskujemy, dlatego w procesie produkcji stosujemy spirulinę - algę morską, naturalnie obfitującą w białka i aminokwasy. To powoduje najwyższą biodostępnośći czystość wolnych aminokwasów stosowanych w naszych odżywkach, co z kolei przekłada się na pożądane ich działanie.


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 3 tabletki 1-3 razy dziennie. Spożywać między posiłkami 30 minut przed aktywnością fizyczną i/lub bezpośrednio po aktywności fizycznej.
TEAM GENIUS™ RADZI

BCAA to odżywka sprawdzająca się w sposób szczególny okołotreningowo. Pamiętaj o kilku ważnych kwestiach:

1. Przy treningu siłowym, największą korzyść z suplementacji BCAA odniesiesz po treningu - porcję BCAA spożywaj bezzwłocznie po zakończeniu wysiłku, aby wykorzystać maksymalnie potencjał leucyny w aktywowaniu kinazy mTor - procesu fizjologicznego prowadzącego do syntezy białek mięśniowych. Jeśli używasz też odżywki białkowej, spożyj ją 20 minut później, tak by pozwolić aminokwasom rozgałęzionym przedostać się swobodnie do krwiobiegu, z uwagi na istotną rolę którą odgrywają właśnie w tym okresie.

2. Ćwicząc wytrzymałościowo, szczególnie przy niskiej podaży węglowodanów w diecie, stosuj porcję BCAA przed treningiem oraz porcję podczas treningu. Przyczyni się to do zahamowania rozpadu białek mięśniowych. Co więcej, uzupełnienie stężenia aminokwasów rozgałęzionych poprzez zewnętrzną suplementację pomaga w opóźnianiu wyrzutu serotoniny, co może przekładać się na zmniejszone uczucie zmęczenia i większą wydolność fizyczną.


SKŁAD

fermentowana l-leucyna, fermentowana l-izoleucyna, fermentowana l-walina, kwas askorbinowy (przeciwutleniacz), hypromeloza (otoczka kapsułki).

tabela składu

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.