L-Teanina

Genius Nutrition

Aminokwas występujący naturalnie w liściach zielonej herbaty, odpowiada za poprawę funkcji umysłowych.

Właściwości produktu

  • 100% czystej L-teaniny, bogatej w polifenole, z zielonej herbaty
  • Odpowiedni dla osób zapracowanych, które często znajdują się w stresujących sytuacjach
  • Skutecznie eliminuje skutki stresu i niepokoju
  • Pomaga poprawić nastrój i nie zawiera kofeiny
  • Produkt w 100% wegański
79,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

L-teanina jest aminokwasem występującym naturalnie w zielonej herbacie oraz w mniejszych ilościach w niektórych rodzajach grzybów. Jest substancją psychoaktywną, co oznacza, że ​​L-teanina może przekraczać barierę krew-mózg, wywierając bezpośredni wpływ na ośrodkowy układ nerwowy poprzez interakcję z mózgiem.

L-teanina Genius Nutrition® nie ogłusza Cię ani nie powoduje uczucia kaca następnego ranka; wręcz przeciwnie, pomaga ci się zrelaksować w bardziej subtelny sposób. Teraz możesz w bezpieczny sposób porzucić uczucie niepokoju i przestać czuć się przytłoczony stresem dnia codziennego.

L-teanina poprawia funkcjonowanie fali mózgowych alfa. Fale alfa są związane z relaksacją, dobrym nastrojem, doskonałą wydajnością, pozytywnym myśleniem i stabilnością emocjonalną. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o wszystkie te rzeczy, których Ci brakowało.

Na początku będziesz mieć wyraźne uczucie spokoju, które jest podobne do tego, co dzieje się po zjedzeniu roinity (melisy). Ale teanina ma silniejsze działanie. Zauważysz, że coraz bardziej się odprężasz. Mięśnie rozluźniają się, serce bije spokojniej. Możesz znów cieszyć się życiem! Nawet jeśli napotkasz nieprzyjemne problemy lub nieoczekiwane sytuacje, nie martw się i możesz myśleć o jutrze w pozytywny sposób, bez wysiłku, właśnie w tym momencie. Jeśli jesteś matką trójki dzieci i pracujesz na pełny etat, właśnie znalazłaś źródło spokoju.

Naturalny związek fitochemiczny znajdujący się w zielonej herbacie, L-teanina oddziałuje z GABA (kwasem gamma-aminomasłowym), bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem regulującym nastrój. Według badań przeprowadzonych w Japonii L-teanina pomaga organizmowi radzić sobie z objawami związanymi z PMS, a także z sytuacjami wywołującymi lęk w życiu codziennym. Taka właśnie jest przewaga L-teaniny. Łagodzi, nie powodując skutków ubocznych, takich jak senność, drętwienie i letarg.

Stres ma silny negatywny wpływ na zdolność jasnego myślenia i podejmowania mądrych decyzji.
Badania sugerują, że L-teanina jest przydatna w poprawie aktywności poznawczej. Ma niesamowity efekt, jeśli uczysz się czegoś, co wymaga intensywnej koncentracji i ma bardzo wysoki stopień trudności, zwłaszcza jeśli chodzi o płynność werbalną i fonemiczną.

L-teanina zapobiega zaburzeniom funkcji poznawczych, chroniąc komórki mózgowe, zapobiegając udarom i zmniejszając konsekwencje udaru. Jednym z mechanizmów, dzięki którym L-teanina przyczynia się do utrzymania zdrowia poznawczego, jest ochrona komórek mózgowych poprzez jej silne działanie przeciwutleniające.

Kilka badań laboratoryjnych wykazało zdolność L-teaniny do utrzymania zdrowia neuronów w warunkach stresu oksydacyjnego. Ekspozycja na L-teaninę zatrzymuje niszczenie neuronów. Dodatkowo L-teanina przyczynia się również do zdrowia układu sercowo-naczyniowego, dzięki temu samemu działaniu relaksującemu.


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka dziennie, popijając dużą szklanką wody.


SKŁADNIKI

l-teanina, celuloza mikrokrystaliczna, dwutlenek krzemu (emulgator), wegańska otoczka kapsułki (E1204).

Informacja żywieniowa 1 kapsułka
l-teanina 500 mg

zalecane dzienne spożycie nie ustalone

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.