Vitamin K2

Vitamin K2

Genius Nutrition

MenaQ7TM - opatentowany ekstrakt z natto, japońskiej specjalności fermentowanej soi, która zawiera ogromną ilość naturalnej witaminy K2.

Właściwości produktu

  • Zapobiega gromadzeniu się wapnia w tętnicach i żyłach
  • Eliminuje sztywność i ból kończyn
  • Odblokowuje i odbudowuje tętnice
  • Zmniejsza wysiłek serca
  • Wzmacnia kości i zęby
39,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

Czy znasz związek między chorobą tętnic obwodowych, przewlekłą sztywnością naczyń w nerkach, zwapnieniem naczyń wieńcowych a uczuciem bólu i pieczenia w nogach? Potrzeba odpowiedniego spożycia witaminy K2, aby powstrzymać katastrofę w układzie krążenia i tkance serca. Istnienie tego ścisłego związku między cichym zwapnieniem tętnic a wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych wskazuje, że należy podjąć środki zapobiegawcze.

W żywności wiele dobroczynnych składników występuje w niewielkich ilościach, w tym witamina K2. W przypadku braku odpowiedniego spożycia witamin mogą wystąpić poważne problemy zdrowotne. Prognozy dla osób z problemami z sercem są nadal ponure, a około 50% z nich ma średnią długość życia poniżej pięciu lat.

K2 od Genius Nutrition® posiada unikalną formułę, opartą na MenaQ7TM - opatentowanym ekstrakcie z natto, japońskiej specjalności fermentowanej soi, która zawiera ogromną ilość naturalnej witaminy K2. Natto to tradycyjna japońska specjalność. Zawiera soję i korzystne bakterie fermentacyjne, które tworzą kleistą warstwę soi.

Natto zawiera wyjątkową ilość witaminy K (1000 mg witaminy K2 na 100 g natto). Ma potrójną strukturę, a każdy element składowy pozostaje w układzie pokarmowym przez inny czas. Dzięki temu witamina K2 nie jest usuwana z organizmu zbyt szybko.

Twoja ulubiona marka rozpieszcza Cię najlepszymi produktami.

Chociaż ma wiele niezwykłych zalet, najważniejszą zaletą witaminy K2 jest ochrona układu sercowo-naczyniowego. Naukowcy niedawno zaczęli badać prawdziwe przyczyny zwapnienia i zatykania tętnic. Odpowiedź brzmi: wapń.

Ze względu na sztywność ścianki naczyń krwionośnych pogrubiają się poprzez tworzenie się zwapniałych blaszek (typowa ewolucja miażdżycy), co może być równoznaczne z wystąpieniem problemów z sercem. Genius Nutrition® połączył wyniki badań, które potwierdzają, że witamina K2 ma ważne korzyści zdrowotne i które pokazują, że usztywnienie tętnic można zatrzymać, a nawet powrócić do normy za pomocą codziennych suplementów witaminy K2 MenaQ7. W ten sposób twoje serce będzie jak nowe.

Wyniki potwierdziły, że MenaQ7 nie tylko hamuje sztywnienie ścian tętnic związane ze starzeniem się, ale także pozwala na istotną statystycznie poprawę elastyczności naczyń krwionośnych, zwłaszcza u kobiet z nadciśnieniem tętniczym lub sztywnością tętnic.

Witamina K2 aktywuje białka, które odgrywają ważną rolę w krzepnięciu, metabolizmie wapnia i zdrowiu serca. Ponadto zapewnia dodatkową energię. Kiedy serce pracuje wydajnie, organizm czerpie korzyści z tlenu i składników odżywczych pobieranych z krwi, dzięki czemu masz wystarczająco dużo energii, aby zacząć podróżować lub bawić się z wnukami.

Witamina K2 to związek, który szybko wydobywa wapń, który gromadzi się tam, gdzie nie powinien w organizmie (tętnice, tkanki i nerki) i odkłada go tam, gdzie jest potrzebny (kości i zęby). Dla kobiet i mężczyzn powyżej 55 roku życia, którzy cierpią na silne zwężenie i bóle nóg, oznacza to, że będą mieli możliwość chodzenia gdzie indziej niż w sąsiedztwie, będąc w stanie pokonywać większe odległości pieszo.

Zatrzymanie i zapobieganie odkładaniu się wapnia w tętnicach i żyłach odbywa się poprzez przechowywanie dużych ilości określonego białka, Matrix Gla (MGP), które jest częścią rodziny witamin K2. To białko K2 ma działanie hamujące mineralizację naczyń i odgrywa rolę w budowie kości.

Witamina K2 blokuje odkładanie się kryształów wapnia i wapnia w naczyniach krwionośnych, chrząstkach i tkankach miękkich. Białko MGP jest uważane za najważniejszy czynnik zapobiegający zwapnieniu tkanek i naczyń krwionośnych. Badania naukowe wykazały, że osoby z cukrzycą mają niższy poziom MGP w tętnicach, co zwiększa ryzyko zwapnienia tętnic i chorób układu krążenia. Ponadto witamina K2 odgrywa istotną rolę w aktywacji witaminy A i witaminy D, ponieważ w przypadku jej braku tych witamin nie można stosować. A bez witaminy D wapń nie może zostać wchłonięty. Jest to więc błędne koło. Z tego powodu absolutnie konieczne jest podawanie witamin w okresie ciąży i laktacji (matka), a następnie dziecku, gdy zaczyna spożywać pokarm stały. Oczywiście równie ważne jest utrzymanie witaminy K2 na optymalnym poziomie przez całe życie.


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 1 tabletka dziennie, popijając dużą szklanką wody. Stosować przed snem.


SKŁADNIKI

menachinon-7 (witamina K2), celuloza mikrokrystaliczna, dwutlenek krzemu (emulgator), stearynian magnezu (konserwant).  Alergeny: Może zawierać śladowe ilości mleka, jajek, soi.

Informacja żywieniowa 1 tabletka
Witamina K2 100 mcg
(133%)*

*RWS - referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ / 2000 kcal)

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.