GABA + B6

GABA + B6

Genius Nutrition

Aminokwas syntetyzowany w mózgu, pełniący bardzo ważną rolę w ośrodkowym układzie nerwowym.

Właściwości produktu

  • Poprawia myślenie i pamięć
  • Wpływa pozytywnie na przywracanie aktywności ruchowej
  • Pomaga zneutralizować niespokojne myśli
  • Może spowolnić postęp demencji
  • Zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu
69,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

Na nastrój silnie wpływają dwa bardzo ważne neuroprzekaźniki, GABA i serotonina. Do tych składników istnieje również kluczowy związek: witamina B6.

Kiedy poziom GABA w organizmie spada, twój umysł jest atakowany przez niespokojne myśli i czujesz się tak, jakbyś już nie był sobą, ponieważ komórki nerwowe zbyt łatwo i zbyt często przekazują impulsy. Niektóre badania wykazały, że obniżone poziomy GABA są związane z lękiem, bezsennością, epilepsją, zespołem napięcia przedmiesiączkowego, bólem i prawdopodobnie depresją oraz chorobą Alzheimera.

GABA czyli kwas gamma-aminomasłowy to aminokwas syntetyzowany w mózgu, pełniący bardzo ważną rolę w ośrodkowym układzie nerwowym. Hamujące działanie GABA zachodzi poprzez receptory GABA. Po ich zablokowaniu niepokój rośnie, a fakt, że jesteś zestresowany, staje się widoczny dla osób wokół ciebie. Ale jeśli GABA wiąże się z białkiem mózgu zwanym receptorem GABA, jego działanie jest uspokajające.

GABA odgrywa kluczową rolę w ustanawianiu i utrzymywaniu synchronizacji w obwodach neuronowych. Sieci interneuronowe inhibitorów GABAergicznych mają zdolność do selektywnego określania połączeń między neuronami, kontrolując w ten sposób synchronizację między sygnałami zewnętrznymi i kontrolą motoryczną. Dlatego GABA pełni rolę „hamowania” mózgu. Przy optymalnym stężeniu GABA mózg odzyskuje równowagę i nie będziesz już cierpieć z powodu ataków lęku.

GABA odgrywa fundamentalną rolę w kodowaniu informacji i kontrolowaniu zachowań, regulacji funkcji motorycznych i uczenia się motorycznego. Istnieją złożone zależności między dietą, mózgiem i zachowaniem. Wiadomo jednak, że mikroelementy mają bezpośredni wpływ na funkcje poznawcze, ponieważ biorą udział w metabolizmie energetycznym neuronów oraz w syntezie neuroprzekaźników. Tutaj pojawia się witamina B6.

Witamina B6 bierze udział w syntezie kilku neuroprzekaźników (mediatorów) wykorzystywanych w układzie nerwowym. Jest niezbędna do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz do produkcji hormonów regulujących nastrój (serotonina, norepinefryna). Witamina B6 (pirydoksyna) odgrywa w szczególności jedną z ośmiu krytycznych ról w utrzymaniu funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Bierze udział w produkcji hemoglobiny (białka we krwi, które transportuje tlen w całym organizmie).

Połączenie GABA / B6 sprawi, że poczujesz się bardziej zrelaksowany, pomoże Ci lepiej się skupić i odłączyć umysł, będąc jednocześnie aktywnym w pracy i w domu.

Kilka badań wykazało, że połączone stosowanie witaminy B6 i GABA może pomóc spowolnić pogorszenie funkcji poznawczych i utratę pamięci związaną ze starzeniem się oraz zmniejszyć ryzyko udaru, choroby Alzheimera i depresji. A co z naszymi starszymi reprezentantami, którzy wyglądają spektakularnie i wyrzeźbieni?

GABA jest naturalnym stymulantem głównego gruczołu dokrewnego, przysadki mózgowej, który między innymi wydziela hormon wzrostu. Wykazano, że już po 90 minutach od podania GABA stężenie hormonu wzrostu we krwi wzrasta nawet 5-krotnie.

Wraz z wiekiem spada wydzielanie hormonu wzrostu, naukowcy uważają, że właśnie dlatego osobom starszym trudno jest schudnąć. Im wyższe stężenie hormonu wzrostu we krwi, tym mniejsza ilość tkanki tłuszczowej i bardziej zdefiniowane mięśnie.


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka dziennie, popijając szklanką wody.


SKŁADNIKI

kwas gamma-aminomasłowy (GABA), celuloza mikrokrystaliczna (sub. przeciwzbrylająca), dwutlenek krzemu (sub. przeciwzbrylająca), chlorowodorek pirydoksyny, otoczka kapsułki (E1204).

Informacja żywieniowa 1 kapsułka
GABA 750 mg
Witamina B6 2.1 g
(150%)

zalecane dzienne spożycie nie ustalone

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.