Curcumin-XT

Genius Nutrition

Kurkumina to silny środek przeciwzapalny i przeciwutleniacz, mający dobroczynne działanie na prawie wszystkie układy organizmu - skórę, metabolizm, serce i naczynia krwionośne, a nawet mózg!

89,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

Kurkuma jest stosowana w medycynie ajurwedyjskiej od ponad 4000 lat i nadal cieszy się wielkim uznaniem ze względu na jej imponujące korzyści dla organizmu. Kurkuma jest aromatyczną przyprawą, która nadaje indyjskiemu curry specyficzny żółty kolor. Od początku XX wieku opublikowano ponad 11 000 badań, które wykazały wiele korzyści zdrowotnych wynikających z kurkumy, jednego z najbardziej poszukiwanych naturalnych środków na świecie.

Lecz prawdziwym sekretem popularności kurkumy jest związek zwany kurkuminą. Kurkumina to silny środek przeciwzapalny i przeciwutleniacz, mający dobroczynne działanie na prawie wszystkie układy organizmu - skórę, metabolizm, serce i naczynia krwionośne, a nawet mózg! Możliwie jest nawet najsilniejszym znanym obecnie naturalnym środkiem przeciwzapalnym.

Kiedy organizm cierpi, czy to uraz, choroba, narażenie na toksyny środowiskowe czy choroby wywołane stresem oksydacyjnym, jego pierwszą reakcją jest stan zapalny. W ten sposób ciało interweniuje, aby dojść do siebie. Najczęstszymi objawami zapalenia są ciepło, obrzęk i ból. Krótkotrwały stan zapalny to naturalny proces, który pomaga organizmowi w regeneracji i powrocie do optymalnego funkcjonowania.

Ale problemy pojawiają się, gdy powrót do zdrowia nie jest całkowity, a stan zapalny utrzymuje się w organizmie przez długi czas. Jest to tzw. Przewlekłe lub uporczywe zapalenie.

Jest to złożony proces biochemiczny związany z chorobami przewlekłymi, w tym:

  • choroba serca
  • rak
  • syndrom metabliczny
  • wrzodziejące zapalenie okrężnicy
  • choroby autoimmunologiczne
  • artretyzm

Kurkumina pomaga zapobiegać tym stanom lub je łagodzić, ponieważ hamuje enzymy wywołujące stan zapalny.

CURCUMIN-XT REDUKUJE GLIKEMIĘ

Niewłaściwa dieta, pogrubienie talii i wysoki poziom cukru we krwi należą do najczęstszych problemów zdrowotnych, z jakimi borykają się rozwinięte społeczeństwa. Zwiększona insulinooporność, zespół metaboliczny i cukrzyca przybrały rozmiary globalnej epidemii, powodując śmierć milionów ludzi każdego roku.
Istnieje coraz więcej dowodów na to, że kurkumina może pomóc w utrzymaniu poziomu cukru we krwi w normalnych granicach. W jednym badaniu osobnikom w fazie przedcukrzycowej podawano kapsułki kurkuminy i placebo przez dziewięć miesięcy. Duża liczba osób, które otrzymały placebo, zachorowała na cukrzycę typu 2, natomiast nie zachorował nikt z grupy, która otrzymywała kurkuminę.
Również w przypadku osób, które otrzymały kurkuminę, zaobserwowano poprawę metabolizmu cukru.

Kurkumina poprawia pracę mózgu

Według badań kurkumina ma pozytywny wpływ na zdrowie mózgu i pamięć. Wśród starszej populacji Indii, która w ciągu swojego życia regularnie spożywa kurkuminę w preparatach curry, obserwuje się lepsze zdolności poznawcze i mniejszą zapadalność na chorobę Alzheimera w porównaniu z populacją zachodnią.

Kurkumina ma również pozytywny wpływ na zmniejszenie depresji. Według jednego z badań kurkumina ma podobną skuteczność jak lek przeciwdepresyjny, o którym wiadomo, że zmniejsza ciężką depresję. Jednocześnie kurkumina jest bezpieczniejsza dla zdrowia. Jeśli cierpisz na umiarkowaną depresję, warto spróbować suplementu kurkuminy.

Kurkumina zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu

Oprócz zmniejszania stanu zapalnego w naczyniach krwionośnych kurkumina ma dwie inne zalety, chroniąc przed chorobami serca i udarem.

CURCUMIN-XT REDUKUJE CHOLESTEROL

Wiadomo, że polifenole, w tym kurkumina, zmniejszają aglomerację płytek krwi, która pomaga zatykać naczynia krwionośne. W szczególności kurkumina bierze udział w hamowaniu enzymu odpowiedzialnego za krzepnięcie krwi.

Według badań kurkumina skutecznie redukuje „szkodliwy” cholesterol LDL, a także podnosi poziom „dobrego” cholesterolu HDL.

CURCUMIN-XT I ZAPOBIEGANIE RAKOWI

Jest to bardziej kontrowersyjny temat wśród badaczy, ale według badań istnieją obiecujące dowody potwierdzające korzystny wpływ kurkuminy w tym obszarze. W Indiach odsetek nowotworów o największej zapadalności w Stanach Zjednoczonych (rak piersi, prostaty, okrężnicy i płuc) jest znacznie niższy. Jest to częściowo związane z obecnością kurkuminy w diecie ludności indyjskiej.

Na różnych poziomach komórkowych kurkumina ma potencjał, aby zmniejszyć ryzyko różnych nowotworów, odpowiednio spowolnić ich ewolucję. Badania są wciąż w powijakach, ale dotychczasowe badania podkreśliły następujące efekty kurkuminy:

  • hamowanie rozwoju raka przed jego rozwojem
  • niszczenie komórek rakowych i zapobieganie ich rozprzestrzenianiu
  • hamowanie rozwoju dodatkowych naczyń krwionośnych dostarczających komórki rakowe

CURCUMIN-XT TO KORZYŚĆ DLA ZDROWIA SKÓRY

Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające kurkumina może zmniejszyć uszkodzenia komórek skóry spowodowane ekspozycją na słońce, zanieczyszczeniami i toksynami. Kurkumina jest używana od wieków w Indiach w maściach, plastrach i maściach.

Według ostatnich badań kurkumina może łagodzić wiele chorób skóry, takich jak trądzik, zapalenie skóry, świąd i łuszczyca i może być podawana doustnie lub bezpośrednio na skórę. Wypróbuj kurkuminę dla pięknej i zdrowej skóry!


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 2 kapsułki 1x dziennie, po porannym posiłku.


SKŁADNIKI

ekstrakt z korzenia kurkumy (Curcuma longa, 95% kurkuminoidy), ekstrakt z pieprzu czarnego (98% piperyna), stearynian magnezu (sub. przeciwzbrylająca), dwutlenek krzemu (sub. przeciwzbrylająca), kapsułka wegetariańska (hydroksypropylometyloceluloza).

Informacja żywieniowa 2 kapsułki
ekstrakt z kurkumy
w tym kurkuminoidy
800 mg
760 mg
ekstrakt z pieprzu czarnego
w tym piperyna
5 mg
4.9 mg

zalecane dzienne spożycie nie ustalone

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.