Arginine AKG new label

Arginine

aminokwasy
Opakowanie
  • 90 kaps.

Arginina to aminokwas, który organizm wykorzystuje do syntezy niektórych istotnych związków aktywnych biologicznie, w tym tlenku azotu. Arginina dostarcza także grupę formamidynową przy biosyntezie kreatyny.

Właściwości produktu

  • Stymuluje syntezę białek
  • Wspomaga produkcję tlenku azotu
  • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi
  • Zwalcza produkcję kwasu mlekowego
  • Najskuteczniejsza forma argininy: AKG w skoncentrowanej formule 2:1
85,00 zł
Brutto
Ilość
doneW magazynie

Arginina to aminokwas biorący udział w różnych procesach metabolicznych. Poprawia krążenie krwi, wzmacnia odporność, u mężczyzn pozytywnie wpływa na libido. Stymuluje również spalanie tłuszczu poprzez przyspieszenie metabolizmu i ograniczenie tworzenia się białej tkanki tłuszczowej (szkodliwy tłuszcz skoncentrowany szczególnie w okolicy brzucha). Arginina stymuluje rozwój mitochondriów („roślin” komórki) i tworzenie brązowej tkanki tłuszczowej, korzystnego rodzaju tłuszczu wytwarzającego ciepło, co ma wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, rozwój masy mięśniowej i poprawę zdrowia metabolicznego. Arginina odgrywa również istotną rolę w produkcji tlenku azotu potrzebnego do regulacji krążenia krwi. Brytyjscy naukowcy z University of Exeter odkryli, że przyjmowanie 6 gramów argininy obniża ciśnienie krwi o 7% podczas treningu i zwiększa wydolność wysiłkową o 21%. Ponadto arginina jest doskonałym środkiem odtruwającym; Treningi o wysokiej intensywności, które wymagają mięśni, prowadzą do gromadzenia się amoniaku, ale arginina, pośrednik w cyklu mocznikowym - cyklu metabolicznym, który obniża poziom amoniaku - pomaga regulować stężenie amoniaku we krwi.


SPOSÓB STOSOWANIA

Zalecana dzienna porcja: 3 kapsułki na 20 minut przed treningiem z dużą szklanką wody. W zależności od aktywności fizycznej można przyjmować kilka porcji.


SKŁADNIKI

Alfa-ketoglutaran l-argininy, stearynian magnezu (sub. przeciwzbrylająca), dwutlenek krzemu (sub. przeciwzbrylająca), kapsułka żelatynowa (z oczyszczonej żelatyny, barwnik: dwutlenek krzemu).

Tabela składu

Informacje dodatkowe

Suplement diety / środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie, boku lub wieczku opakowania.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety zawierającej informacje o produkcie.